Szkolenie z Fundraisingu - rekrutacja do nowej grupy w Warszawie

 

 

W związku z dużym zainteresowaniem bezpłatnym cyklem szkoleń z Fundraisingu w województwie mazowieckim uruchomiono nowy nabór do kolejnej grupy szkoleniowej. Zajęcia organizowane są w ramach projektu Międzypokoleniowa Szkoła Fundraisingu 2.0.

 

Rekrutacja trwa do: 16 września 2015 roku.

 

W ostatnich latach hasło fundraising staje się pewnego rodzaju hasłem wytrychem, hasłem, które ma być receptą dla polskich NGO-sów. No tak, super. Ale często nie wiemy co ten wytrych miałby otworzyć. Często używany jest w przypadku chęci pozyskiwania środków finansowych na działania organizacji pozarządowych. Lecz czy samo hasło wystarczy, aby pojawiły się pieniądze? Dobrze, zawsze możemy powiedzieć, że: „Wprowadzimy ten cały fundraising do organizacji”. Jednak czy wiemy co to oznacza? Czy wiemy naprawdę z czym się to wiąże? I co najważniejsze czy wiemy jak to zrobić by były efekty finansowe?

Organizowany przez Stowarzyszenie Modrzew cykl bezpłatnych szkoleń z Fundraisingu pomoże Tobie i Twojej organizacji przygotować się do tego przedsięwzięcia i wdrożyć rozwiązania, które przełożą się na zwiększenie pozyskiwanych środków.

 

 

DLACZEGO WARTO?

Proponujemy Ci zmianę. To będzie podróż od nieporozumień, ograniczeń, stresu i braku pieniędzy na działania Twojej organizacji do świadomego, efektywnego działania, zarządzania emocjami, budowania wartościowych relacji i realizacji najważniejszych celów Twojej organizacji.


Po pierwsze…. poznaj ponad 30 metod pozyskiwania środków.

Odkryj, jak potężne narzędzia masz do swojej dyspozycji. Kiedy poznasz dokładnie jak działają poszczególne metody, będziesz wiedzieć jak skutecznie zaplanować kampanię zbierającą fundusze, budować zdrowe relacje i generować wpływy na konto organizacji. Staniesz się bardziej efektywny i dostaniesz instrukcję obsługi procesu zmiany organizacji.


Po drugie… zdobądź doświadczenie i pieniądze!

Oferowane bezpłatne szkolenie, oprócz ogromnej dawki wiedzy, to także praktyczna możliwość jej weryfikacji. Planowanie i realizacji własnej kampanii fundraisingowej, z której wszystkie pozyskane środki wpłynął bezpośrednio na konto Twojej organizacji.

 

Absolwenci dotychczasowych szkoleń z Fundraisingu, tylko w trakcie uczestnictwa w organizowanych przez Modrzew zajęciach, pozyskali ponad 600 tys. zł, wykorzystując zaledwie niewielką część z ponad 30 możliwych narzędzi. Podczas nauki zdobyli wiedzę jak skutecznie zaplanować i przeprowadzić kampanię ukierunkowaną na pozyskanie pieniędzy na ważne cele społeczne.

 

Cały Trzeci Sektor w Polsce i na świecie cierpi na brak wykwalifikowanych fundraiserów, przez co są oni bardzo poszukiwani.
Oferowany przez nas cykl bezpłatnych szkoleń to wiedza w o współczesnym fundraisingu, metodach i narzędziach, dzięki którym możesz rozwijać finansowanie Twojej organizacji.

 

DLA KOGO?

Wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją organizację, mieć stabilne finansowanie i nie martwić się brakiem pieniędzy na działania, które pomagają innym i zmieniają świat.


SZKOLENIE JEST DARMOWE – JAKI JEST WARUNEK UCZESTNICTWA?

Warunkiem jest zgłoszenie się na szkolenie.

Zwiększysz swoje szanse na dostanie się jeżeli z danej organizacji zgłosi się para (lub kilka par) składająca się z osoby w wieku powyżej 60 lat oraz poniżej 60 lat.


Naszym celem jest z jednej strony dostarczenie wiedzy i umiejętności z zakresu zdobywania środków finansowych na rzecz organizacji pozarządowych jak również wzrost poziomu aktywności społecznej osób starszych, dlatego też udział osób w wieku powyżej 60 lat jest dla nas bardzo ważny.

 

KIEDY i GDZIE?

Zajęcia będą odbywały się w systemie 3 zjazdów dwudniowych (48 godzin warsztatów) w następujących terminach:

Grupa 3 - województwo mazowieckie – Warszawa 
22-23 września 2015 r.
9-10 październik 2015 r.
23-24 październik 2015 r.

 

Tematyka:

1. Specyfika Trzeciego sektora i podstawy fundraisingu (16 godz)
(trzeci sektor -przekrój działań, podstawy fundraisingu, wstęp do metod fundraisingowych, jak zjednać darczyńcę, ćwiczenia nawiązywania relacji fundraisingowych, ćwiczenie z prośbą o wsparcie wraz z omówieniem, wstęp do metod fundraisingowych, przykłady z życia organizacji)

2. Metody fundraisingowe (16 godz)
(przegląd metod fundraisingowych, kim jest Fundraiser - umocowanie fundraisera w procesie organizacyjnym, społeczne uwarunkowania fundraisingu, PR w fundraisingu, pokazywanie i prezentacja siebie oraz swojej organizacji, „Rynek” fundraisingowy, współpraca z biznesem jako element pozyskiwania środków)

3. Strategie w fundraisingu oraz wizerunek organizacji (16 godz)
(planowanie pracy, analiza strategiczna, wykorzystywanie strategii w pracy fundraisera, strategiczne planowanie fundraisingu, segmentacja darczyńców, elementy analizy organizacji, wyznaczanie celów w dalekiej i bliskiej perspektywie, kanały i środki komunikacji w fundraisingu, poruszanie się w świecie mediów, tworzenie wizerunku, zasady prezentacji, praca z darczyńcą i zarządzanie relacjami)

 

Trenerzy to doświadczeni szkoleniowcy, którzy swoją wiedzę na temat fundraisingu czerpią przede wszystkim z codziennej pracy w organizacjach pozarządowych.

 

Organizator szkolenia zapewnia:
a. pakiet materiałów szkoleniowych
b. wyżywienie w trakcie szkolenia
c. nocleg (w przypadku gdy uczestnik ma utrudniony lub czasochłonny dojazd na miejsce odbywania szkolenia)
d. zwrot kosztów dojadu
e. zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia

 

Osoba zainteresowana musi złożyć w biurze projektu podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem projektu. 

Dokumenty rekrutacyjne:


 Formularz zgłoszeniowy


 Formularz zgłoszeniowy

 

 Regulamin projektu


Złożenie ww. dokumentów może nastąpić:

  - osobiście w biurze projektu:

Stowarzyszenie Modrzew
ul. Racławicka 17/3, 21-040 Świdnik

  - poprzez przesłanie pocztą tradycyjną na wyżej podany adres biura projektu (decyduje data wpływu do biura projektu),

 - poprzez przesłanie pocztą e-mail podpisanych i zeskanowanych dokumentów na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wpisując w tytule: dokumenty rekrutacyjne MSF2.0).

 

 Rekrutacja trwa do: 16 września 2015 roku.

 

Uwaga!

Informujemy, że złożenie formularza zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w szkoleniu.


Dokładne informacje na temat szkolenia udziela organizator:
Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”
21-040 Świdnik, ul. Racławicka 17/3
tel./fax 81 744 39 43
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Jeśli masz jakieś pytania - służymy pomocą.

 

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Międzypokoleniowa Szkoła Fundraisingu 2.0.
Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.